Меню
Наказ МОЗ України №2200
Телефонуйте цілодобово: +38 (097) 266 96 96
Ми онлайн

Історія виникнення наркоманії

Наркотики в стародавние времена. Наркологический реабилитационный центр
Історія виникнення наркоманії
Rate this post

Речовини, здатні впливати на свідомість і викликати залежність, відомі людству з давніх-давен. Спочатку для досягнення ейфорії використовували рослинні інгредієнти, а застосування було обумовлено медичними потребами. У міру розвитку науки, зокрема, після появи ін’єкційної голки, з’явилася можливість забезпечувати доставку наркотиків безпосередньо.

У 20-21 столітті проблема наркозалежності набула глобального характеру з початком виготовлення та продажу синтетичних психостимуляторів. Щорічно від захоплення ПАР гинуть сотні тисяч людей, і єдиним способом врятувати життя і здоров’я є комплексна терапія. Наш реабілітаційний центр в Одесі приймає пацієнтів різного ступеня тяжкості, забезпечуючи професійну наркологічну допомогу і гарантуючи анонімність.

Як з’явилися перші наркотики?

Точно відомо, що препарати з наркотичними властивостями застосовували ще за часів цивілізації шумерів, тобто в 5 столітті до н.е., що підтверджують знайдені та розшифровані археологами записи. У 3 столітті до н.е. на території сучасного Китаю активно використовували гашиш, щоправда, метою було купірування симптомів діареї, нападів кашлю та ослаблення уважності. Крім того, є інформація про вживання психостимуляторів:

 • скіфами;
 • індіанцями Південної Америки;
 • африканськими племенами;
 • стародавніми греками та римлянами.

Переважно заборонені нині ПАР потрібні були як анальгетики. Завдяки їм знімали больовий синдром після травм, під час операцій, за важких системних патологій різних систем. Ще однією метою було входження в стан трансу при проведенні всіляких релігійних ритуалів. До моменту, коли з’явилася можливість ін’єкційного введення, наркотики вживали через паління, жування або пероральне приймання в поєднанні з рідиною.

Розуміння серйозності системного надходження в організм ПАР відбулося лише наприкінці 19 століття. Відтоді в усіх країнах діють програми, спрямовані на лікування людей від наркоманії, а фахівці з боротьби з цією аддикцією стабільно популярні. Якщо у вашому житті з’явилася аномальна тяга до психоактивних препаратів, не варто зволікати ні секунди – звертайтеся в центр “Samara Med”, щоб пройти лікування наркоманії Одеса і припинити процес саморуйнування.

Які наркотики були в давнину?

перші стародавні наркотики

Знайомі сучасним наркоманам синтетичні речовини з’явилися порівняно недавно – на рубежі 19 і 20 століть. У двадцять першому столітті кількість ПАР досягає кількох десятків, вони варіюються за ефектом, способом вживання, складом і технологією виробництва. Перші ж препарати мали природну основу:

 • опіум, який шумери називали “радість”, робили з недозрілих коробочок особливого виду маку. Наркотик мав інтенсивну снодійну та знеболювальну дію, також викликав відчуття ейфорії. За плантації рослини свого часу велися війни між Великою Британією та Китаєм;
 • листя кокаїнового куща пережовували для досягнення релаксації та переходу в стан затуманеної свідомості під час ритуалів;
 • абсинтум – так називали виварку з гіркого полину, яку пили римські солдати для зняття напруги;
 • гашиш – продукт із конопель, який набув великого поширення серед французів у 30-40-х роках 19 століття.

Поступово на зміну опіуму прийшли морфін, героїн і кокаїн. Нині проблема поширення наркоманії та лікування залежних стоїть надзвичайно гостро. Лише в ЄС за 2022 рік третина громадян щонайменше 1 раз вживали наркотики. Статистика смертності теж постійно зростає. Дуже важливо швидко розпізнати захворювання та розпочати курс наркологічного та психотерапевтичного лікування.

Чому від них виникає залежність?

Наркотики, незалежно від виду, є речовинами, що впливають на центральну нервову систему. Через кров вони досягають мозку і призводять до руйнування нейронних зв’язків, стають частиною метаболічних процесів. Під їхнім впливом погіршуються інтелект і когнітивні функції, відбувається втрата морально-етичних принципів, розвиваються симптоми депресії.

Патологічне захоплення виникає на двох рівнях: фізіологічному та психологічному. У першому випадку проблема пов’язана з участю ПАР у хімічних процесах ЦНС. У другому – з бажанням відчути ейфорію, розслабитися, піти від повсякденних проблем. Тому обійтися детоксикацією для нормалізації здоров’я недостатньо, потрібно також впоратися з глибинними страхами та іншими тригерами хвороби.

Негативний вплив психостимуляторів багатогранний, і самостійно побороти тягу до них неможливо. Допомогти хворому одужати зможуть наші наркологи в Одесі, до яких можна звернутися в цілодобовому режимі. Наші послуги анонімні, методики надійні та безпечні, а лікарі – професіонали у своїй справі, тож у позитивному результаті можете не сумніватися. Телефонуйте!

Конфіденційно та Анонімно
Директор клініки Самара Євгенія Вікторівна
Зв'яжіться зі мною
зручним для вас способом

  Або заповніть форму і я зателефоную Вам протягом години

  Конфіденційно та анонімно

  Залишити заявку