Меню
Наказ МОЗ України №2200
Телефонуйте цілодобово: +38 (097) 266 96 96
Ми онлайн

Перші симптоми, щоб розпізнати алкоголізм

Фото
Перші симптоми, щоб розпізнати алкоголізм
Rate this post

Іноді варто звернути увагу на дрібнички, аби розпізнати велику біду. Зважаючи на нашу практику, ми радимо звернутися до спеціаліста, якщо ви помічаєте хоча б один симптом у себе чи довколишніх.

 1. «Завжди знайдеться привід… випити».
  Поганий настрій, хороший настрій, якась вечірка, товариш машину купив, невдалий день на роботі тощо. На різних стадіях залежності кількість приводів для вживання алкоголю різна, але сам факт того, що людина їх шукає, має стати сигналом про необхідність допомоги.
 2. «Часто, але ж потрошки»
  Якщо ви чуєте\вживаєте цю фразу й спостерігаєте у людини бажання випити частіше, скажімо, більше 2 разів на тиждень – варто звернути на це увагу. За умови, що пагубна звичка проявляється все частіше, є потреба в кваліфікованій допомозі.
 3. «Зранку ледь Богові душу не віддав»
  При хронічному алкоголізмі похмільний синдром відчутніший і неприємніший, порівняно зі звичайними людьми, не схильними до надмірного вживання алкоголю. Відбувається це через те, що печінка не здатна впоратися з великою кількістю накопичених токсинів і продуктів розпаду алкоголю, відтак сил в організмі меншає і це супроводжується додатковими неприємними симптомами. Тож якщо до вранішнього похмілля додалася сильна нудота, перепади тиску й серцеві болі, варто негайно звернутися до лікаря.
 4. «Я не блюю, скільки б не випив»
  Деякі вважають це міцністю організму, але насправді такий синдром свідчить про алкоголізм. Здорова людина, випивши надмірну кількість спиртного, усе виблює – це нормальна реакція організму. Проте якщо великі дози вже стали частими і звичними, організм не застосовує блювоту, як захисний механізм навіть при дуже сильному сп’янінні.
 5. «Ми хотіли по одному келиху… а вийшло інакше»
  Якщо людина втрачає контроль над кількістю випитого, розраховувавши на кілька чарок\келихів, це свідчить про алкогольну залежність. Втрата міри – перший «дзвіночок» серйозної прихильності до алкоголю.
 6. «Це на чорний день»
  Коли ви помічаєте за собою або кимось сховані пляшечки у закутках, відкриті пляшечки «для щоденного настрою» – знайте, що ці дії свідчать про залежність, і навіть невелика кількість алкоголю щодня шкодить здоров’ю.
 7. «Мені добре й на самоті»
  Випивати по келиху за вечерею, наступного тижня – по два.. Так званий домашній алкоголізм дуже небезпечний, адже його важко контролювати й виявити самотужки. Але якщо таку ситуацію ви все ж помічали, зверніться за допомогою.
 8. «Тиждень похмеляюся, два – святкую»
  У людей, схильних до алкоголізму або з уже наявними першими стадіями спостерігається звичка долати вранішнє похмілля алкоголем. Такі дії можуть тривати тижнями, протягом яких організм щодня перебуває під дією спиртного. Цей стан плавно перетікає в абстиненцію, фізичні недуги після припинення вживання алкоголю, із якої вийти самотужки майже неможливо, а іноді й небезпечно. У таких випадках потрібна невідкладна допомога лікаря.
 9. «Позбуваюся перегару будь-якою ціною»
  Коли людина намагається приховати всі ознаки вживання алкоголю, підсвідомо вона визнає свою залежність і відчуває не найкращі емоції від думки про те, як виглядає в соціумі. Якщо ви помічали таке за собою чи довколишніми, якомога швидше проконсультуйтеся, бо далі – гірше.
 10. «У мене нікого не залишилося»
  Алкоголізм руйнує сім’ї, позбавляє друзів та знайомих. Якщо спостерігаєте за довколишніми холод у ваш бік через проблеми з алкоголем, не варто відтерміновувати звернення до спеціаліста. Зрештою, люди опиняються на соціальному дні через цю пагубну звичку.

Поставили + хоч під одним із цих симптомів? Негайно зверніться по допомогу в Samara Med. Наші висококваліфіковані спеціалісти із багаторічним досвідом доберуть найкращі ефективні методи лікування, індивідуально для кожного випадку.

Клініка Samara Med гарантує анонімність пацієнтам та їхнім родинам, швидке покращення при гострих станах та 100% виведення з запою!

Консультуйтеся безкоштовно та лікуйтеся ефективно у Samara Med!

Конфіденційно та Анонімно
Директор клініки Самара Євгенія Вікторівна
Зв'яжіться зі мною
зручним для вас способом

  Або заповніть форму і я зателефоную Вам протягом години

  Конфіденційно та анонімно

  Залишити заявку