Меню
Наказ МОЗ України №2200
Телефонуйте цілодобово: +38 (097) 266 96 96
Ми онлайн

Жіночий алкоголізм. Чи лікується це?

Когда любовь к алкоголю перерастает в зависимость?
Жіночий алкоголізм. Чи лікується це?
Rate this post

Серед пацієнтів, яким потрібне лікування алкоголізму в Одесі, чимало жінок, причому відновлюються вони повільніше. Це пов’язано з особливостями метаболізму і тим фактом, що такі хворі до останнього приховують наявність патологічної тяги, тому звертаються в наркологічний центр на останніх стадіях. Залежність провокує в жіночому організмі безліч порушень, ще сильніше страждає психіка – починаються панічні атаки, підвищена агресивність, галюцинації тощо. Для успішного лікування потрібна допомога лікарів, яку готові надати в центрі “Samara Med”. Ми приймаємо алкозалежних із будь-якою формою і стадією захворювання, розробляємо індивідуальну програму відновлення і гарантуємо анонімність.

Чому жінка п’яніє швидше за чоловіка?

Механізм впливу етанолу однаковий, незалежно від статі людини, яка випиває. Токсин проникає в кров через шлунок, потім поширюється по інших органах і системах, викликаючи сп’яніння. У такому стані спостерігається розфокусована увага, підвищена товариськість, затуманення свідомості, порушення рухової координації. У жінок симптоми проявляються швидше, ніж у представників сильної статі, через:

 • невелику масу тіла;
 • вживання газованих напоїв і коктейлів – комбінації різних видів спиртного і присутність у складі вуглекислого газу посилює токсичний ефект;
 • вживання алкоголю без закуски – прагнучи зберегти фігуру, дівчата часто п’ють тільки вино, джин-тонік, шампанське тощо, відмовляючись від їжі;
 • меншої, ніж у чоловіків, активності ферментів печінки;
 • особливостей обмінних процесів, які зумовлюють більш швидке накопичення етанолу в крові;
 • гормонального фону – доведено, що в період місячних дівчата п’яніють особливо швидко.

Як би сильно жінці не хотілося перестати пити, самостійно відмовитися від небезпечного захоплення вона не здатна. Єдиний варіант – звернутися в наркологічний центр для проходження комплексного лікування. Взаємодія з наркологами та психологами дасть змогу купірувати фізіологічні симптоми, знайти душевну рівновагу, навчитися жити без випивки і налагодити стосунки з сім’єю.

Стадії жіночого алкоголізму

Чому жінка п'яніє швидше

Хвороба розвивається в кілька етапів:

 1. Нульовій стадії характерне періодичне вживання алкоголю за компанію або для заспокоєння.
 2. На першій стадії збільшується частота вживання спиртного, він стає частиною життя, формується коло людей, з якими дівчина звикає пити, щоб розслабитися і розкріпачитися. Якщо вчасно звернутися в наркологічний центр, то хворобу вдасться зупинити до нанесення тілу і психіці істотної шкоди.
 3. Другій стадії властива поява абстинентного синдрому, з’являються гормональні збої, послаблюється імунітет, часто змінюється настрій. Також можуть спостерігатися провали в пам’яті, зниження працездатності, ослаблення волі.
 4. . При настанні третьої стадії відбуваються серйозні фізіологічні та психічні відхилення, аж до білої гарячки. Таким пацієнткам потрібне термінове наркологічне лікування і тривала реабілітація в умовах стаціонару.

Як позбутися жіночого алкоголізму?

У глибині душі всі алкозалежні хочуть знову стати здоровими, але статистика свідчить про невеликий відсоток успішних спроб. Річ у тім, що для остаточної перемоги над алкоголізмом, необхідно:

 • мати сильну мотивацію на одужання;
 • визнати потребу в спеціалізованому лікуванні в наркологічному центрі;
 • лягти в стаціонар, де не буде доступу до спиртних напоїв і впливу стресових факторів;
 • перестати контактувати з особистостями, які зловживають алкоголем або своєю поведінкою підштовхують до його розпивання;
 • змінити спосіб життя;
 • виявити і нейтралізувати психоемоційні причини розвитку адикції – якщо не усунути фактори-тригери, є високий ризик зриву;
 • переглянути життєві цінності, поставити нові цілі;
 • оточити себе однодумцями;
 • набути навичок позитивного мислення.

Часто для ефективного результату потрібно паралельно організувати лікування співзалежності. Родичі важко переживають залежність близької людини, і можуть занадто занурюватися в її проблеми, що негативно позначається на темпах одужання і провокує рецидиви.

У нашому наркологічному центрі можна пройти лікування алкоголізму в Одесі, ціна якого буде доступною, а результат збережеться на довгі роки. Ми не просто виводимо з організму пацієнтів токсичні речовини, відновлюємо роботу серця, нирок тощо, але проводимо повноцінну психокорекційну роботу. Надалі жінки можуть адаптуватися в соціумі та протистояти спокусам, зберігаючи тверезість.

Конфіденційно та Анонімно
Директор клініки Самара Євгенія Вікторівна
Зв'яжіться зі мною
зручним для вас способом

  Або заповніть форму і я зателефоную Вам протягом години

  Конфіденційно та анонімно

  Залишити заявку