Меню
Наказ МОЗ України №2200
Телефонуйте цілодобово: +38 (097) 266 96 96
Ми онлайн

Скільки алкоголю справді не зашкодить здоров’ю?

какой вред приносят алкогольные напитки человеческому здоровью
Скільки алкоголю справді не зашкодить здоров’ю?
Rate this post

Розвиток алкоголізму для багатьох чоловіків і жінок відбувається непомітно, проте з наслідками адикції доводиться боротися роками. Однією з причин появи проблеми є хибна думка щодо допустимої дози алкоголю. Дійсно, низка досліджень дала змогу визначити приблизну кількість спиртного, вживання якого не є критичним для організму. Але це не означає, що за регулярного розпивання відсутній ризик формування залежності. Якщо людина п’є горілку, пиво, вино щодня (нехай навіть трохи) і відчуває дискомфорт за відсутності дози, то вона хвора. Відрізнити побутове пияцтво від справжнього алкоголізму здатний тільки нарколог. Наркологічний центр “Samara Med” – місце, де вам поставлять правильний діагноз і запропонують ефективне лікування на умовах стовідсоткової анонімності.

За даними ВООЗ, некритичною дозою спиртного вважається 30-40 мл етанолу на день. Це не означає, що випивати таку кількість безпечно – просто таке навантаження чоловічий і жіночий організм здатний витримати. При цьому фахівці наполягають на необхідності зберігати тверезість мінімум два дні на тиждень. Схильним до залежностей людям небажано взагалі випивати. Регулярні узливання підвищують ризик появи алкоголізму, від якого вилікуватися можна тільки за допомогою лікарів.

Форми вживання алкоголю

Наркологи розрізняють побутове пияцтво, коли людина здатна за необхідності відмовитися від спиртного, і алкоголізм. За залежності тяга до спиртовмісних речовин перекриває інші бажання, змінює психіку, погіршує і здоров’я, і якість життя. Професійне лікування від алкоголізму в Одесі здатне зупинити руйнівний процес, але необхідно своєчасно помітити ознаки захворювання і звернутися по допомогу.

На окрему увагу заслуговує поняття донозологічних форм вживання алкоголю. Так називають види вживання спиртного, коли людина випиває з певною періодичністю, але не спостерігається збільшення дози та прояви особистісної деградації. Причиною розпивання спиртного може бути:

 1. Хронічна втома або стрес. Відчуваючи внутрішнє напруження, людина використовує алкоголь як засіб релаксації, але не п’є постійно.
 2. Обставини. Багато людей сприймають проведення певних заходів тільки з випивкою, тому на пікнік навряд чи візьмуть мінеральну воду або сік. У звичайному житті бажання випити у них виникає вкрай рідко.
 3. Свято або інший важливий привід.
 4. Провокації з боку оточення, причому не тільки реальні, а й ті, що виникають лише у свідомості людини.

Такі форми між собою не перетинаються, проте кожна може перерости в алкоголізм. Бажано мінімізувати вживання спиртовмісних напоїв, особливо людям зі схильністю до адикцій. До групи ризику входять родичі п’яниць і наркоманів, люди з психологічними травмами або порушеними механізмами соціальної адаптації чи ті, що пережили важку трагедію. 

Доза відрізняється залежно від статі?

скільки може випити людина перед тим як оп'яніти

Якщо орієнтуватися на дані Всесвітньої організації охорони здоров’я, то норма для представників різних статей відрізняється. Для жінок допустимим вважається вживання до 135 мл чистого спирту на тиждень, для чоловіків – 210 мл. Різниця зумовлена тим, що чоловіки більше важать, що впливає на концентрацію етанолу в крові, і фізіологічними особливостями жіночого організму. У представниць слабкої статі:

 • повільніший метаболізм;
 • виробляється менше ферменту для переробки етилового спирту;
 • вищий відсоток жиру на 5-10%, що зумовлює затримку алкоголю.

Лікар може рекомендувати пити алкоголь?

Деякі дослідження говорять про те, що за певних обставин (невеликої дози, відсутності алкоголізму) вживання спиртного здатне чинити позитивний вплив. Невелика кількість сухого червоного вина може знизити ризик розвитку атеросклерозу та інших патологій серцево-судинної системи. Гарантувати такий ефект неможливо, а ось імовірність негативних наслідків дуже висока.

Жоден компетентний лікар не даватиме рекомендацію пити спиртне, оскільки одним із ключових принципів сучасної медицини є “не нашкодь”. Навпаки, лікар, найімовірніше, порадить повністю виключити з раціону спиртовмісні напої як додатковий фактор ризику для здоров’я. Категорично заборонено пити вагітним і матерям-годувальницям, неповнолітнім, людям із порушеним обміном речовин або хронічними захворюваннями. Якщо ж є явні ознаки залежності, то потрібно максимально швидко звертатися до нарколога і починати комплексну терапію.

Анонімне лікування алкоголізму в Одесі можна пройти в центрі “Samara Med”. Ми застосовуємо дієві психотерапевтичні методики та сертифіковані препарати, забезпечуємо пацієнтам цілодобовий моніторинг стану і досягаємо пролонгованого ефекту.

Конфіденційно та Анонімно
Директор клініки Самара Євгенія Вікторівна
Зв'яжіться зі мною
зручним для вас способом

  Або заповніть форму і я зателефоную Вам протягом години

  Конфіденційно та анонімно

  Залишити заявку